VDS Server

Sanal sunucuda (VDS Server) performans arayanlara ve kaynak kullanımını garantiye almak isteyenlere özel.

VDS Server
Vps.com.tr

VDS Server Nedir ?

VDS Server sunucularımız tamamen size özel olarak ayrılmış sunucularımızdır. VDS Serverlar üzerinde size ayrılmış olan disk , bellek ve işlemci yükünün tamamını kullanabilmektesiniz. Ayrıca ihtiyacınız büyüdüğü zaman, sunucunuzun kaynaklarını kısa bir sürede içerisinde kesintiye yaşamadan yükseltebilirsiniz. VDS Server sunucularımız VMWARE ESXI ile bölünerek, tamamı DELL Power Edge ve HP sunucular üzerinden hizmet verilmektedir.

Vps.com.tr

Avantajları Nedir ?

Almış olduğunuz hosting hizmeti ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, sitenizin bulunduğu sunucudaki diğer sitelerden etkileniyorsanız, ram, işlemci, disk alanı gibi özelleştirilebilir seçeneklere ihtiyacınız varsa, fiziksel (dedicated) sunucu maaliyetleri bütçenizi aşıyorsa ve sadece ihtiyacınız kadarını kullanmak istiyorsanız VDS ( Virtual Dedicated Server ) sunucularımızın avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Vps.com.tr

Hangisini Seçmeliyim ?

Çalışmalarınız PHP ve MySQL ağırlıklıysa Linux VDS hizmetimiz size uygundur. Ek olarak birçok servisin ücretsiz olarak sunulduğu Linux tarafında Linux VDS sizin için ekonomik olabilmektedir. Microsoft SQL Server, ASP ve .Net gibi Microsoft Windows tabanlı ihtiyaçlarınız için Windows VDS hizmetimiz ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bunun yanında firmamızdan uygun fiyatlar ile lisanslama'da yapabilirsiniz.

Vps.com.tr

Kârlılık

VDS sunucular üzerinde sadece ihtiyacınız olanı kullanma imkanınız olmasından dolayı ihtiyacınız olmayan fazla özellikler (disk, bellek, işlemci) için ödeme yapmak zorunda kalmayacağınız gibi VDS sunuculara özel olarak sunulan lisanslama modelleri ile lisans maliyetlerinizi de düşürebilmektesiniz.

Vps.com.tr

Yedeklilik

Satın aldığınız VDS sunucu hizmetlerinizde verilerinizi aynı sunucuda yedeklemek barındırmak yerine yedekleme alanı seçerek sanal sunucunuz içindeki veriyi RAID yapısıyla desteklenen yedekleme alanlarımızda performans kaybı yaşanmadan yedekleyebilirsiniz.

Vps.com.tr

Erişebilirlik

Yedekli alt yapı (elektrik, ups, internet ) ve standart sunucuların aksine iş yükünüzü bir sunucu havuzuna dağıttığınız için işlem gücünüz her an kullanılabilir durumdadır.

Vps.com.tr

Kolay Kurulum

VDS Sunucular; donanımsal olarak sanallaştırılan sunuculardır. Bu nedenle VDS sunucularda istediğiniz her türlü işletim sistemini kullanabilmektesiniz. Ana sunucu kaynaklarının belirli değerlerde bölünmesi ile oluşturulan sanal sunucular olduğu için kurulumları olukça hızlı ve kolaydır.

Vps.com.tr

Yükseltme

VDS sunucuların disk, işlemci ve ram gibi kaynakları güncellenebilir olduğu için ihtiyacınız anında yükseltme/düşürme seçeneklerini kullanabilir, VDS sunucuların esnek yapısından siz de faydalanabilirsiniz. Sunucunuzun kaynaklarını ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.